Dofinansowanie UE

Informacje o Dofinansowaniu

Napisz do nas

info@ipanterm.pl

Zadzwoń do nas

+48 71 39 54 128

Informacje o dofinansowaniu

IPANTERM sp. z o.o. realizuje projekt pn. „Pianosilica – nowe, przyjazne środowisku i ognioodporne materiały konstrukcyjne” finansowany ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie: 1.1. Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie: 1.1.1 Badania przemysłowe
i prace rozwojowe. „Projekty B+R przedsiębiorstw”.

 

Cel główny projektu:

Celem projektu jest stworzenie linii do przemysłowej produkcji pianosilikatów – nowego typu materiałów, czyli osiągnięcie przez Ipanterm Sp. z o.o. 9-ego poziomu gotowości technologii Pianosilikatów w efektywny ze względu na czas i koszty sposób oraz opracowania docelowego produktu, czyli płyty warstwowej z wypełnieniem w postaci pianosilikatu, dopracowanie technologii otrzymywania płyt warstwowych z wykorzystaniem pianosilikatu do potrzeb rynku oraz dopracowanie procesu ich wytwarzania ze względu na możliwość jego wdrażania u klientów.

 

Planowane efekty:

Projekt zakończy się przygotowaniem dokumentacji pozwalającej na wdrożenie produkcji płyt warstwowych z rdzeniem z pianosilikatu, a także stworzenie instalacji do produkcji pianosilikatu pozwalającej na wydajną produkcję (minimum 10 000 m2 rocznie), przy zachowaniu zdefiniowanych parametrów użytkowych materiału.

 

Wartość projektu: 7 924 672,41 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 4 754 803,44 zł

Nagrodzona Dwoma Złotymi Medalami

Technologia nagrodzona dwoma złotymi medalami na targach innowacyjności Brussels Innova (2011) oraz wyróżniona w konkursie Polski Produkt Przyszłości (2014).

Opracowana w efekcie Prac Naukowych

Opracowana w efekcie wieloletniej pracy naukowców z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN im. Włodzimierza Trzebiatowskiego we Wrocławiu.

Chroniona Technologia

3 przyznane patenty. 8 krajowych i międzynarodowych zgłoszeń patentowych. 3 międzynarodowe zgłoszenia patentowe w ramach programu Patent Plus.

Zespół naukowy

Twórcy technologii to zespół o znaczących osiągnięciachnaukowych i doświadczeniu w komercjalizacji technologii.